Czy białe SEO działa?

Według Google TAK!

Nie będziemy się z nimi spierać.
Po prostu je robimy.

Aby zapytać o ofertę, wypełnij formularz:

Twój miesięczny budżet przeznaczony na kampanie:

Czym jest White Seo i dlaczego warto je stosować?

white seo, bezpieczne pozycjonowanieDefinicji White SEO jest wiele. Najprościej rzecz ujmując chodzi o jakość, a nie o ilość. White SEO wyklucza stosowanie jakichkolwiek technik spamerskich do manipulowania wynikami wyszukiwania. Skupia się natomiast na wartościowej treści i jakości linkowania.

Idea White Seo zyskała na popularności zwłaszcza po ostatnich zmianach algorytmu Google (update Panda i Penguin), które uderzyły w pseudoagencje SEO i strony ich Klientów, powodując ogromne spadki w wynikach wyszukiwania.

White SEO skupia się po pierwsze na zabiegach w obrębie samej strony internetowej oraz jej zawartości merytorycznej. Im ciekawsza treść tym większa szansa, że internauci będą chcieli się nią dzielić między sobą, generując naturalne linkowanie do naszej witryny. Sami także możemy się nią dzielić np. na różnego rodzaju forach branżowych, portalach społecznościowych czy blogach.

Tylko jak przebić się z ciekawą treścią w tak ogromnej bazie wiedzy? Należy stworzyć coś naprawdę przydatnego lub kontrowersyjnego!

Świetnym pomysłem są różnego rodzaju poradniki, w formie tekstu lub infografiki, wykresy, analizy raportów, badań itp.(sobacz na przykład nasz poradnik pozycjonowania za pomocą metod White SEO)

Warto wykorzystać potencjał jaki dają media społecznościowe (Facebook, Twitter, NK, Blip, GoldenLine itp.) i zaangażować się w ciekawe dyskusje. Jeśli jesteś dobrym specjalistą w swojej dziedzinie może uda ci się wykreować siebie na eksperta, z którego opinią będą liczyć się inni. W ten sposób inne serwisy chętnie będą linkować do Twojej strony, a Ty zdobędziesz dla niej wartościowe linki, które są dla Google jak głosy oddane w ankiecie na najlepszą stronę. Im więcej tych linków, tym strona jest bardziej wartościowa dla algorytmu. Należy jednak pamiętać, że link linkowi nierówny.

Sposoby pozyskiwania sztucznych linków, które działały jeszcze w 2012 roku, teraz przestają być skuteczne. Algorytm Google jest w stanie rozpoznać linki z Systemów Wymiany Linków (SWL) czy inne działania prowadzone automatycznie i zamiast podnieść pozycję strony, w ten sposób można doprowadzić do nałożenia kary na pozycjonowany serwis. Kluczową rolę w wartościowaniu stron przez Google odgrywa jakość linków zwrotnych.

W działaniach White Seo niezwykle ważna jest optymalizacja strony www. Strona internetowa, podobnie jak książka powinna mieć przejrzystą strukturę: spis treści, rozdziały i podrozdziały.
Te funkcje w wypadku strony pełni mapa strony, odpowiednie nagłówki różnych poziomów H1…H3 czy dodatkowe oznakowanie w postaci słów kluczowych i tytułów dla poszczególnych stron.
Jeżeli elementy te zawierają ważne dla nas słowa kluczowe Google promuje taką witrynę jako wartościową nagradzając wysokimi pozycjami w wyszukiwarce.

Stosując techniki White Seo nie można spodziewać się błyskawicznych efektów w postaci szybkiego wzrostu pozycji strony na dane frazy. Tego typu działania powinny być szczegółowo zaplanowane i realizowane etapowo. Ponieważ zwykle wiąże się to z działaniami w wielu obszarach e-marketingu najlepiej zrobi to profesjonalna agencja seo.

Jedną z głównych zalet tej metody pozycjonowania jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna, ponieważ podejmowane w jej ramach działania są zgodnie z wytycznymi od samego Google'a. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa nałożenia filtra na stronę lub jej zbanowania – co często zdarza się w przypadku stosowania nieetycznych metod Seo (Black Seo).

powrót do listy artykułów

 


 Dodaj komentarz 
Nick:
Komentarz:
 
Wpisz kod z obrazka