Czy białe SEO działa?

Według Google TAK!

Nie będziemy się z nimi spierać.
Po prostu je robimy.

Aby zapytać o ofertę, wypełnij formularz:

Twój miesięczny budżet przeznaczony na kampanie:

Pingwin 2.0 na wolności ;)

Witaj

Dziś w nocy (22.maja 2013) miała miejsce kolejna aktualizacja algorytmu Google, oficjalnie nazwana „Penguin 2,0”. Matt Cutts, oficjalny przedstawiciel Google do kontaktów z webmasterami oświadczył, że ta aktualizacja zmieni wyniki dla około 2,3 % zapytań w języku angielskim.  W innych językach zmiany mogą mieć inny rozmiar, w zależności od stopnia wykorzystania technik spamerskich w danym języku.

Co z tego wynika w praktyce?
Strony linkowane wątpliwymi (czyt. tanimi) technikami spadną o kilka, może o kilkanaście pozycji w dół w wynikach wyszukiwania. Te, których profil linków jest bardziej naturalny powinny z kolei zyskać.
Z ostateczną oceną stopnia zmian w polskiej wyszukiwarce należy wstrzymać się kilka dni. W tym czasie algorytm przeanalizuje więcej powiązań między witrynami, a być może zostanie skorygowany, aby dawać lepsze wyniki.

Z mojego punktu widzenia jest to kolejny argument za bezpiecznym pozyskiwaniem linków poprzez budowę naprawdę wartościowych treści.
Jeżeli chcesz poczytać więcej o algorytmach Panda i Penguin zapraszam do tego artykułu.

Oryginalny wpis Matta Cuttsa możesz przeczytać na jego blogu: http://www.mattcutts.com/blog/penguin-2-0-rolled-out-today/

 Czy Twoją stronę poraził dotyk nowego pingwina? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu poniżej.


 Dodaj komentarz 
Nick:
Komentarz:
 
Wpisz kod z obrazka